Hakkımızda

Temelleri 2010 yılında Av. Ali ÇİTİL tarafından atılan Çitil Avukatlık Ortaklığı, kurulduğu günden bu yana ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren şahıs ve şirket müvekkillerine karşılıklı saygı ve güven esasına dayalı bir şekilde Avukatlık ve Danışmanlık hizmeti  vermektedir.

Çitil Avukatlık Ortaklığı, her biri kendi alanında uzman, teorisyen, pratisyen ve akademisyen avukat kadroya sahiptir. Çalışma sistemi olarak; müvekkillerinin veya danışanlarının yaşamış olduğu hukuki anlaşmazlığı teorisyen ve pratisyen kadrosu ile birlikte istişare ve müzakere ettikten sonra hukuki anlaşmazlığın çözümü için bir yol haritası belirlemeyi, belirlenen bu yol haritası hakkında müvekkili aydınlatmayı ve sonuca başarılı bir şekilde  ulaşmak için takip edilmesi gereken bu yol haritasını sıkı sıkıya, özenle ve hassasiyetle sonuna kadar takip etmeyi kendisine şiar edinmiştir.

Çitil Avukatlık Ortaklığına katılan herkes uzun yol arkadaşı olarak kabul edilip, katılan her avukat liyakat usulüne göre ortaklığa aday avukat olarak değerlendirilir. Avukatlar arasındaki ilişki ise karşılıklı saygı ve güven esasına dayalı  ahilik ilişkisidir. Hukuk fakültesi öğrencileri ve stajyer avukatlar ortaklığın dinamiğini, geleceğini ve hedeflerini belirlemektedir.

Çitil Avukatlık Ortaklığının İstanbul Barosuna kayıtlı bulunduğu adresi İstanbul olmak ile birlikte; Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde Avukatlık ve Danışmanlık hizmeti vermekte, tüm il ve ilçelerde bu hizmeti verebilmek adına çözüm ortağı ofislerimiz ile mesleki dayanışma ve yardımlaşma kapsamında iş ve fikir birlikteliği içerisindedir.

Çitil Avukatlık Ortaklığı, avukatlık mesleğinin bağımsız ve serbest meslek erbabı olma niteliğini göz önünde bulundurarak ve bunu muhafaza ederek, ihtisaslaşma ve nitelikli hizmet verebilmek adına; aynı zamanda tüzel kişiliğinin devamı için müesseseleşmeye önem vermekte olup, ulusal ve uluslararası alanda nitelikli hizmet veren bir hukuk firması olmayı hedeflemektedir.

Çitil Avukatlık Ortaklığı, İstanbul Barosu Avukat Ortaklığı Siciline 115 numarası ile kayıtlı , TBB Avukatlık Ortaklığı Siciline ise 219 Sicil numarası ile kayıtlıdır. Çitil Avukatlık Ortaklığı, 2016 yılı TBB Avukatlık Ortaklığı Sicil kayıtlarına göre Türkiye’de bulunan toplam 229 Avukatlık Ortaklığından biridir.