photo-5

Temelleri 2010 yılında Av. Şule Alagöz ÇİTİL ve Av. Ali ÇİTİL tarafından atılan Çitil Avukatlık Ortaklığı, kurulduğu günden bu yana ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren müvekkillerine Avukatlık ve Danışmanlık hizmeti vermektedir.

Çitil Avukatlık Ortaklığı, her biri kendi alanında uzman, teorisyen, pratisyen ve akademisyen avukat kadroya sahiptir. Çalışma sistemi olarak; müvekkillerinin yaşamış olduğu hukuki anlaşmazlığı kadrosu ile birlikte değerlendirdikten sonra oy çokluğu ile anlaşmazlığın çözümü için yol haritası belirlemeyi, belirlenen bu yol haritası hakkında müvekkili aydınlatmayı ve sonuca başarılı bir şekilde  ulaşmak için takip edilmesi gereken bu yol haritasını sıkı sıkıya takip etmeyi prensip edinmiştir.

Çitil Avukatlık Ortaklığına katılan herkes uzun yol arkadaşı olarak kabul edilip, katılan her avukat liyakat usulüne göre ortaklığa aday avukat olarak değerlendirilir. Avukatlar arasındaki ilişki ise karşılıklı saygı ve güven esasına dayalı  ahilik ilişkisidir. Hukuk fakültesi öğrencileri ve stajyer avukatlar ortaklığın dinamiğini, geleceğini ve hedeflerini belirlemektedir.

Çitil Avukatlık Ortaklığının İstanbul Barosuna kayıtlı bulunduğu adresi İstanbul olmak ile birlikte; Dünya’da bir çok ülkede çözüm ortağı ofisleri aracılığı ile avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Dünya’ya bir çok ülkede avukatlık ve danışmanlık hizmeti verebilmek adına çözüm ortağı ofisleri ile mesleki dayanışma ve yardımlaşma kapsamında iş ve fikir birlikteliği içerisindedir.

Çitil Avukatlık Ortaklığı, avukatlık mesleğinin bağımsız ve serbest meslek erbabı olma niteliğini göz önünde bulundurarak ve bunu muhafaza ederek, ihtisaslaşma ve nitelikli hizmet verebilmek adına; aynı zamanda tüzel kişiliğinin devamı için müesseseleşmeye önem vermekte olup, ulusal ve uluslararası alanda nitelikli hizmet veren bir hukuk firması olmayı hedeflemektedir.

Çitil Avukatlık Ortaklığı, İstanbul Barosu Avukat Ortaklığı Siciline 115 numarası ile kayıtlı , TBB Avukatlık Ortaklığı Siciline ise 219 Sicil numarası ile kayıtlıdır.

Gayrimenkul Hukuku

Claritas est etiam processus dynamicus, qui sequitur mutationem consuetudium lectorum.

Şirketler Hukuku

Ticari alanda faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası şirketlere avukatlık ve sürekli danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Ceza Hukuku

Alanında uzman akademisyen ve avukat kadromuz ile müvekkillerimize soruşturma ve kovuşturma aşamasında avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Fikri Mülkiyet Hukuku

Fikri mülkiyet hukuku, iktisadi değer taşıyan fikri emek ürünlerini koruyan bir hukuk dalıdır.

Sağlık Hukuku

Sağlık Hukuku konularında bilgi ve tecrübelerimizi sizinle paylaşabilir, hukuki danışmanlık ve destek hizmeti sunabiliriz.

Yabancılar Hukuku

Yabancı müvekkillerimize Türk vatandaşlığına geçiş işlemlerinde Türkiye’de araç ve gayrimenkul edinmeleri ile ilgili işlemler konusunda Hukuki Danışmanlık ve Avukatlık hizmetleri sunmaktayız.

Vergi Hukuku

Vergi hukuku alanında uzman avukat, mali müşavir ve yeminli mali müşavir kadromuz ile uluslararası alanda faaliyet gösteren şahıs ve şirket müvekkillerimize ve mükelleflerimize Avukatlık, Danışmanlık ve Mali Müşavirlik hizmetleri vermekteyiz.

Aile Hukuku

Toplumun temeli olan aile, başta Anayasa olmak üzere kanunlarla düzenlenmiş ve koruma altına alınmış bir kurumdur. Aile Hukuku, Medeni Hukuk içerisinde yer alan, aile içi ilişkileri ve ailenin dış ilişkilerini düzenlemekte olan kapsamlı bir hukuk dalıdır.

Bilişim Hukuku

Gelişen günümüz teknolojisiyle hızlı bir ilerleyişte olan bilişim sistemleri beraberinde bir hukuki düzenleme ihtiyacı da getirmiştir.

Vicdanın reddettiğini hukuk kabul etmez.

– Ali Çitil

– 2010, Kuruluş

Temelleri 2010 yılında Av.Şule Alagöz Çitil ve Av.Ali Çitil tarafından atılan Çitil Avukatlık Ortaklığı, kurulduğu günden bu yana ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren müvekkillerine avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

– 2016, Şirketleşme

İstanbul Barosu Yönetim Kurulu tarafından 3/09/2015 tarihinde 48/36 sayılı kararı ile Avukatlık Ortaklığı siciline kaydı yapılmıştır. 2015 yılı Barolar Birliği kayıtlarına göre Türkiye’de bulunan yaklaşık 250 Avukatlık Ortaklığından biri olmuştur.

– 2016, Küreselleşme

Çitil Avukatlık Ortaklığı faaliyetlerine kurulduğu tarihten itibaren İstanbul’da devam etmektedir. Dünya’da ise Amerika, Almanya, İngiltere,Fransa, Macaristan, Kıbrıs, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan Krallığı ve Kuveyt ülkelerinde “iş ortaklığı şeklinde” çalıştığımız partner ofislerimiz bulunmaktadır.