İngiltere Vatandaşlığı

Başarılı bir yatırımcısınız, yurtdışında bir hayat kurmak istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? O halde sizi, sizler için yeni bir hayat fırsatının kapısını araladığımız blog yazısını okumaya davet ediyoruz.

İngiliz Vatandaşlığı Alın

İngiltere Tier 1 olarak adlandırılan yatırımcı vizesi programı, size ve ailenize İngiltere’de sürekli olarak yaşama ve ileride İngiliz vatandaşlığına başvuru yapma imkanı sunmaktadır.  Tier 1 yatırımcı vizesine başvuru koşulu olarak sadece £2,000,000’lik bir yatırım hesabının 5 yıl süre ile İngiltere’de aktif olarak bulunması istenmektedir. Yatırım tutarı £5,000,000 veya £10,000,000’a kadar artırılarak vade süresi 5 yıldan 2 yıla kadar düşürülebilir.

Tier 1 programı kapsamında İngiltere’de iş kurmak, istihdam yaratmak veya ek bir yatırım yapmak zorunluluğu bulunmamaktadır. İngiltere yatırımcı vizesine başvuru yapacak kişiler de İngilizce dil yeterliliği ve eğitim gibi ek kriterler de aranmamaktadır.

Tier 1 yatırımcı vizesi başvurusu kapsamında İngiltere’ye yerleşmek için başvuru sahibinin eşi ve 18 yaşına kadar olan çocukları içinde başvuru yapılabilir. Tüm aile üyeleri İngiltere’de sağlık ve eğitim sisteminden yararlanabilirler.

£2,000,000’lik 5 yıl vadeli yatırım hesabı açılması karşılığında İngiltere’de öncelikle 3 yıl 4 aylık bir oturum izni alınır. Bu süre daha sonra 2 yıl daha uzatılarak 5 yıllık süre sonunda İngiltere’de süresiz oturum izni için başvuru yapılır. 6. yılın sonunda ise İngiliz vatandaşlığı için başvuru yaparak, pasaport sahibi olmak hakkı elde edilmektedir.

Tier 1 yatırımcı vizesi kapsamında İngiltere’de açılan yatırım hesabı 5. yılın bitiminde kapatılarak yapılan yatırımın iadesi gerçekleşir.

Ailenizle beraber İngiliz vatandaşı olup hayatınıza Birleşik Krallık’ta devam etmek gibi bir hayaliniz varsa ve ben bugüne kadar yaptığım yatırımları zaten istediğim hayatı inşa edebilmek için yaptım diyorsanız, artık yolu biliyorsunuz.

Daha detaylı bilgi almak için bize yazabilirsiniz. Bize ulaşmak için buraya tıklayın.

Paylaş: